Z życia wzięte

25.09.2003

Wrocław, POLAND

Do strony głównej 

Waldemar Wietrzykowski      kontakt © 2003  net3plus www.net3plus.polhost.pl

Odpowiedź na list do gazet

 
Dzisiaj z Redakcji Gazety NOWA TRYBUNA OPOLSKA otrzymałem wspaniały list  o następującej treści:

 

Zachowuje się Pan, jakby wystawiał na przetarg najcenniejszy klejnot Korony Brytyjskiej ("jeżeli nie usatysfakcjonują mnie warunki redakcji, która zechce tekst"), a tymczasem jest on banalny i mało oryginalny. Wątpię, czy ktoś to w ogóle kupi. Ja na pewno nie. Ale niech Pan próbuje, może ktoś się skusi.

Powodzenia.

Zbigniew Górniak.

  


Bardzo mi się on podoba, więc aby nie pozostać Panu Zbyszkowi dłużnym zaraz pośpieszyłem z odpowiedzią:

Szanowny Panie Zbyszku,

Ze względu na to, że Pana list tak bardzo mi się spodobał, publikuję go na głównej stronie internetowej net3plus jako krytyka artykułu "Historia Pana Filipka". Na drugie imię mam  Zbyszek, więc dziwię się Panie Zbyszku takiej złości u Pana, gdyż Zbyszki są zazwyczaj opanowane i zrównoważone. Nie wiem dlaczego mój list taką agresję wywołał u Pana. Do dobrego tonu redaktora tak potężnej gazety jaką jest Nowa Trybuna Opolska jest poskromienie swojej porywczości. Pana ostry list nie jest moją porażką, a wspaniałym sukcesem, jeżeli takie uczucia dodatnie lub ujemne wywołuje. Głównym moim celem było sprowokowanie Pana, aby Pan przeczytał mój artykuł i powiodło się. Jeżeli Panu się on tak podoba,  nie musi Pan go kupować. Ja natomiast zapraszam na drugą część, która pojawi się już niebawem.

Z wyrazami szacunku

Waldemar Zbigniew Wietrzykowski

Media polskie w roku 2003

1  2  3  4  5

Autorzy: Redakcja strony, tekst i rysunki czarno-białe: Waldemar Wietrzykowski, rysunki kolorowe: Roman Wietrzykowski - lat 12