Z życia wzięte

30.09.2003

Wrocław, POLAND

 Do strony głównej

Waldemar Wietrzykowski      kontakt © 2003  net3plus www.net3plus.polhost.pl

Odsłonięcie kurtyny

 

czyli ogłoszenie wyników testów na największą reaktywność medialną

Polskie Media zostały poddane testowi na największą reaktywność medialną. Aby tą reaktywność wymusić przeprowadzono następujące testy:

  • test reakcji gazety na złożoną jej ofertę publikacji artykułu Test 1

  • test reakcji gazety na jej krytykę Test 2

  • test reakcji gazety na prowokację Test 3

Testy są najbardziej obiektywne, gdyż starałem się, aby gazety nie wiedziały, że są poddawane jakimś testom. Po każdym teście były zamieszczane komentarze, które były przygotowaniem do kolejnych testów. Treść testów i komentarzy nie miała tu większego znaczenia.  Po analizie zebranych danych można zauważyć, że nasze media pogoniły za wierzchołkiem góry, którym są niesamowite sensacje głównie ze świata polityki, a coraz bardziej zapominają o Was drodzy czytelnicy. Działają z tak dużą inercją, której stała czasowa jest tak duża, że działania wcale nie ma. Są wpatrzone w wierzchołek tej góry, a zupełnie ślepe na to, co znajduje się poniżej, czyli ślepe na Was drodzy czytelnicy. Zapominają, kto te gazety kupuje i że bez Was nie byłoby tych gazet. 

Najwyższą moją ocenę uzyskała Pani Irena Skoneczna z "Rzeczypospolitej" za zareagowanie na mój list oraz wysoką kulturę, elegancję i spokój wypowiedzi oraz Zbigniew Górniak z "Nowej Trybuny Opolskiej" za zareagowanie na mój list  oraz za duże poczucie humoru.

Pozostałe gazety nie liczyły się bo wcale nie zareagowały. Ponieważ jestem bardzo mały w tym świecie medialnym, prawie nie liczącym się, dobrze naśladowałem szarego, nie znanego nikomu czytelnika, wyposażonego w internet. 

Drodzy moi, namawiam Was, abyście czytali naszych zwyciężców, "Rzeczpospolitą" i "Nową Trybunę Opolską", gdyż są to gazety najbliższe Was, dostrzegają Was i potrafią rozmawiać z Wami. Nie najważniejsze jest to, jakie sensacje gazeta zawiera, ale to, że potrafi słuchać swojego czytelnika, widzieć go, to się wokół niego dzieje i odpowiednio szybko reagować i informować.

Waldemar Wietrzykowski


Aby polecić Wam naszych zwyciężców, podaję adresy Internetowe tych gazet:

RZECZPOSPOLITA 

NOWA TRYBUNA OPOLSKA    

1  2  3  4  5

Autorzy: Redakcja strony, tekst i rysunki czarno-białe: Waldemar Wietrzykowski, rysunki kolorowe: Roman Wietrzykowski - lat 12