Z życia wzięte

01.05.2004

Wrocław, POLAND

 Do strony głównej

Waldemar Wietrzykowski      kontakt © 2003  net3plus www.net3plus.polhost.pl

Sokoli wzrok w sieci 


Już sądziłem, że wyszukiwarki, nawet te, które uważają się za najbardziej poczytne, nie potrafią zauważyć mojej strony w tak ogromnej sieci jaką jest internet. Bo znaleźć moją stronę to tak, jak znaleźć igłę w stogu siana.

Aż tu nagle zauważyłem, ku mojemu miłemu zaskoczeniu, że w wyszukiwarce NetSprint, dotąd mi nieznanej, pojawił się link do mojej strony i od razu nabrałem najwyższego szacunku do tej wyszukiwarki, bo dokonała ona tego, czego inne nie potrafiły. Na NetSprint natrafiłem dzięki kompaktowi wyszukiwarek InfoSeek.

Zaraz wysłałem e-maila do NetSprint-u i podzieliłem się swoimi uwagami. I otrzymałem odpowiedź, a to okazuje się jest rzeczą coraz rzadszą i zdarza się tylko tym firmom, które są solidne i dbają o swoich potencjalnych, przyszłych odbiorców usług internetowych. 

Wyszukiwarka NetSprint używa doskonałego, polskiego silnika wyszukiwania (o najwyższej rozdzielności w sieci internet) i wyposażona została w nowe funkcje (np. encyklopedia, słowniki językowe, wyszukiwarka grafik). 

NetSprint oferuje również pasek narzędzi - mały programik umożliwiający błyskawiczny dostęp do wyszukiwarki, encyklopedii, słowników i bardzo skuteczną blokadę niechcianych wyskakujących okienek. Wiecej informacji można znaleźć na stronie:  http://www.netsprint.pl/toolbar.html 

Ostatnio NetSprint poraz kolejny mnie zadziwił. Otóż, zanim zacząłem korzystać z domeny firmy Polhost ( której dużo zawdzięczam) korzystałem z bardzo użytecznej darmowej domeny umieszczonej na serwerze warszawszej firmy, operatora internetu, Elektron. Ku mojemu kolejnemu zdumieniu wysokoczuły silnik wyszukiwarki   NetSprint sam odszukał (bez jakiejkolwiek mojej pomocy) link do mojej strony na tym serwerze. O tym linku już nawet zapomniałem. Przy okazji dziękuję firmie warszawskiej Elektron, że mnie nie wyrzuciła ze swojego serwera.

Kolejnym miłą niespodzianką było zrobienie kopii lokalnej mojej strony głównej na serwerze NetSprint oraz kolejnych kopii stron (kolejne w domenie). Zastanawiam się tylko: Jak duży serwer musi mieć NetSprint aby kopie też innych stron z internetu umieścić na swoim serwerze?

NetSprint rozwija się dynamicznie i sądzę, że w stylu sprintowym wyrobi sobie pozycję w rakingu  najlepszych i najbardziej znanych wyszukiwarek w internecie.

Z największą przyjemnością pragnę też podać link do tej wyszukiwarki tym wszystkim, którzy dotąd jej nie poznali www.netsprint.pl, a warto z niej skorzystać.

Waldemar Wietrzykowski 

  1  2  3  4  5

Autorzy: Redakcja strony, tekst i rysunki czarno-białe: Waldemar Wietrzykowski, rysunki kolorowe: Roman Wietrzykowski - lat 12