Z życia wzięte

08.07.2005

Wrocław, POLAND

 Do strony głównej

Waldemar Wietrzykowski      kontakt © 2003  net3plus www.net3plus.polhost.pl

Bez wyszukiwarek nie zaistnielibyśmy w sieci


Gdyby nie wyszukiwarki nasze strony nie byłyby widocznie w sieci dla zwiedzających strony internetowe. Taki zwiedzający musiałby wpisać adres strony, którą chciałby odwiedzić, ale jeżeli taki adres byłby mu nieznany, nigdy nie odwiedziłby jej.

Wyszukiwarka podaje listę znalezionych adresów stron według podanego kryterium przeszukiwania, którym może być np. podana przez nas lista interesujących nas słów kluczowych. Oprócz adresu, na liście podawany jest zwięzły opis, co ona zawiera. Ten opis jest reklamą naszej strony w wyszukiwarce i od niego (w głównej mierze) zależy, czy skutecznie będzie zachęcała do jej odwiedzenia.  

Wyszukiwarka Google bardzo trafnie podała opis zawartości strony net3plus nie mijający się z prawdą i nie wyznaczony jedynie opisem podanym w nagłówku zapisu źródłowego tej strony. Aby coś takiego zrobić, należało najpierw przeglądnąć zawartość całego serwisu net3plus, ocenić, które tematy są najważniejsze i podać skrótowo, co ten serwis zawiera. To nie jest praca łatwa i wymaga dużego wyczucia, polotu, doświadczenia i fachowości. Domniemywam, że i strony innych serwisów zostały tak potraktowane. Przydaje to dużej wiarygodności tej wyszukiwarce. Dodatkowo, ten człowiek, który to zrobił, jest mi nieznany ani ja jemu i nie wziął ode mnie ani grosza. Wystawiam mu zatem największe noty i uznanie oraz proszę o premię dodatkową lub podwyżkę dla niego za to osiągnięcie od zleceniodawcy. Należą się też duże podziękowania dla organizatora wyszukiwarki, za obranie dobrej strategii działania i umożliwienie pracy tego człowieka.  W dowód tego uznania i trafności opisu strony, skorzystałem z tego opisu i podałem go w nagłówku zapisu źródłowego strony net3plus.   

Waldemar Wietrzykowski 

 

  1  2  3  4  5

Autorzy: Redakcja strony, tekst i rysunki czarno-białe: Waldemar Wietrzykowski, rysunki kolorowe: Roman Wietrzykowski - lat 12