Z życia wzięte

14.11.2012

Wrocław, POLAND

 Do strony głównej

Waldemar Wietrzykowski      kontakt © 2012  net3plus www.net3plus.ovh.org

 Net3plus pod nowym adresem www.net3plus.ovh.org


W listopadzie 2012 r. musiałem zmienić adres serwisu Net3plus z www.net3plus.lanet.wroc.net na  www.net3plus.ovh.org. Nie jest to dla mnie okres, z którego mógłbym się cieszyć. Z tej zmiany, niezależnej ode mnie, miałem dużo kłopotów, ponieważ wyszukiwarki posiadały jeszcze odniesienia do starych  adresów www.net3plus.lanet.wroc.net, w tym przypadku pustych. Sądzę, że kłopoty te potrwają jeszcze jakiś czas, ponieważ wyszukiwarki ciągle będą posiadały odniesienia nie tylko do nowego, ale i do starego adresu. Dla nowego adresu, serwis nie został jeszcze w całości przez te wyszukiwarki przeindeksowany i wiele tematów nie jest jeszcze dostępnych przy wyszukiwaniu. Ponadto, niektóre serwisy powoływały się na tematy poruszane przez net3plus i zawierały odniesienia do starych adresów.

Na zapytanie wysłane do usługodawcy, co się stało z dostępem do serwisu otrzymałem drogą e-mail następującą odpowiedź.

 

14.11.2012 r.

Dzień dobry Panu,
dziękuje za kontakt z Internetią.

Z przykrością informuję iż domena lanet.wroc.net przestała funkcjonować,
co za tym idzie wszystkie strony www oraz adresy mailowe na tym adresie
nie będą już działać
__
Pozdrawiam serdecznie,

Anna Sarnowska
Specjalista ds. Technicznej Obsługi Klienta

PS Korzystaj z szybkiego dostępu do informacji o swoim koncie w serwisie
e-bok
na bok.internetia.pl

Wydaje mi się, że najpierw powinienem otrzymać informację o wyłączeniu domeny, tym bardziej, że z mojego komputera z przeglądarki nadal ten adres działał.

Podsumowując adres www.net3plus.lanet.wroc.net wiązał się z dużymi opłatami w wysokości 70zł/.mies. W cenie tej mieścił się również dostęp do internetu. Pojemność serwera www była ograniczona do 30MB. Po jakimś czasie miałem z tym problemy, gdy serwis Net3Plus przestał się mieścić na tej przydzielonej napięci. Usługodawca nie chciał mi jednak zwiększyć tego przydziału. Tłumaczył się, że brak takiej opcji. Ponadto, nie byłem ciągle pewny, jak serwis jest odbierany z sieci zewnętrznych i czy stabilność dostępu jest pewna  (miałem powody uważać, że z tym nie jest najlepiej) oraz czy mi go nie wyłączą, jak przekroczę termin płatności. Zbyt łatwo nie mogłem też liczyć na zmianę usługodawcy, ponieważ adres serwisu był związany już z jednym usługodawcą, natomiast świadczone usługi uzależnione były od wnoszonych, całkiem nie małych opłat. Nawet trochę się cieszę, że w końcu uniezależniłem się od tego usługodawcy.   

Może jest to spowodowane, że rok 2012 związany jest z wielkim kryzysem polityczno-gospodarczym nie tylko w Polsce, ale też w Europie, Ameryce i Afryce, a kryzys ten spowodowany jest głównie niewydolnością dotychczasowych układów politycznych i obranym wizjom polityczno-gospodarczym. Wiele firm bankrutuje, a te które jeszcze działają borykają się z trudnościami finansowymi i są na granicy upadku. 

Waldemar Wietrzykowski

 

Autorzy: Redakcja strony, tekst i rysunki czarno-białe: Waldemar Wietrzykowski, rysunki kolorowe: Roman Wietrzykowski - lat 12