Z życia wzięte

05.10.2003

Wrocław, POLAND

 Do strony głównej

Waldemar Wietrzykowski      kontakt © 2003  net3plus www.net3plus.polhost.pl

Po trzech tygodniach istnienia net3plus - podsumowanie

 

   W zasadzie miałem ruszyć z net3plus dopiero od 1 października 2003 r. ale nie chciałem już dłużej czekać i uruchomiłem po trzech dniach od chwili, kiedy  umieściłem w internecie obraz kontrolny. Przez trzy tygodnie na stronie pojawiło się już trochę tematów. Pierwsze co zauważyłem to, że przygotowałem się od strony technicznej lepiej niż obecnie potrzebuję, a drugie to, że strona ładuje się wolno. Wynika to z tego, ze serwer mojej nazwy net3plus znajduje się gdzieś za granicami naszego kraju.   

   Trzy tygodnie to z jednej strony mało. Z drugiej strony jest to dużo, żeby nauczyć się tego i owego. Pierwsze co chciałem zrobić, to zbadać środowisko internetowe, w którym pracuję od strony nadawcy.

  Od strony technicznej próbowałem początkowo wykorzystać cały oręż techniczny - grafikę i skryptologię do budowy stron internetowych i stwierdziłem, że szkoda czasu. Za dużo czasu poświęca się na opracowanie każdego szczególika. Lepiej stracić go na napisanie kolejnego artykułu. Czytelnicy znudziliby się, jakbym zamiast pisać do nich, ubierałbym  stronę jak choinkę w nowości techniczne i wyszukane opracowania graficzne. Już na obrazie kontrolnym widać pewne próby. Zrezygnowałem ostatecznie z tego, choć nie chwaląc się, możliwości, wiedzę i praktykę oraz narzędzia mam. Nie chciałem także  być niewolnikiem takiej strony, któremu żal cokolwiek zmieniać. Nauczyłem się, że najlepsze są rozwiązania najprostsze. Bardzo nie lubię jak wchodząc na stronę napotykam - strona w budowie. Czy to jakiś dom? Bardzo pociągały nie strony, które graficznie były bardzo ubogie - tylko tyle to potrzeba, ale treściowo przewyższały wszystkie pozostałe.

   Opracowania graniczne pozostawiam moim dzieciom; Tomkowi, Romkowi i Łukaszowi, niech się czegoś nauczą. Sprawnością posługiwania się programami graficznymi już mnie przerastają. Ale najbardziej pociągają ich gry komputerowe i abym dostał się do komputera muszę teraz ustawiać się w kolejce. Komputer stał się prawdziwym komputerem domowym dla wszystkich członków rodziny oprócz, całe szczęście, mamy, którą interesują inne sprawy domowe.

Waldemar Wietrzykowski 

Życie rodzinne

  1  2  3  4  5  6  7  8

Autorzy: Redakcja strony, tekst i rysunki czarno-białe: Waldemar Wietrzykowski, rysunki kolorowe: Roman Wietrzykowski - lat 12