Z życia wzięte

29.04.2004

Wrocław, POLAND

 Do strony głównej

Waldemar Wietrzykowski      kontakt © 2003  net3plus www.net3plus.polhost.pl

Net3Plus po raz pierwszy w wyszukiwarce NetSprint 


Już sądziłem, że wyszukiwarki, nawet te, które uważają się za najbardziej poczytne, nie potrafią zauważyć mojej strony w tak ogromnej sieci jaką jest internet. Bo znaleźć moją stronę to tak, jak znaleźć igłę w stogu siana.

Aż tu nagle zauważyłem, ku mojemu miłemu zaskoczeniu, że w wyszukiwarce NetSprint, dotąd mi nieznanej, pojawił się link do mojej strony i od razu nabrałem najwyższego szacunku do tej wyszukiwarki, bo dokonała ona tego, czego inne nie potrafiły. Na NetSprint natrafiłem dzięki kompaktowi wyszukiwarek InfoSeek.

Wyszukiwarka NetSprint używa doskonałego polskiego silnika wyszukiwania (o najwyższej rozdzielności w sieci internet) i wyposażona jest w nowe funkcje (np. encyklopedia, słowniki językowe, wyszukiwarka grafik). 

NetSprint oferuje również pasek narzędzi - mały programik umożliwiający błyskawiczny dostęp do wyszukiwarki, encyklopedii, słowników i bardzo skuteczną blokadę niechcianych wyskakujących okienek. Więcej informacji można znaleźć na stronie:  http://www.netsprint.pl/toolbar.html 

Ostatnio NetSprint poraz kolejny mnie zadziwił. Otóż, zanim zacząłem korzystać z domeny firmy Polhost ( której dużo zawdzięczam) korzystałem z bardzo użytecznej darmowej domeny umieszczonej na serwerze warszawszej firmy, operatora internetu, Elektron (rejestracja domen na stronie http://www.kom.pl/). Ku mojemu kolejnemu zdumieniu wysokoczuły silnik wyszukiwarki   NetSprint sam odszukał (bez jakiejkolwiek mojej pomocy) link do mojej strony na tym serwerze. O tym linku już nawet zapomniałem. Przy okazji dziękuję firmie warszawskiej Elektron, że mnie nie wyrzuciła ze swojego serwera.

Kolejną miłą niespodzianką było zrobienie przez  NetSprint kopii lokalnej mojej strony głównej na swoim serwerze oraz kolejnych kopii stron (kolejne w domenie). Zastanawiam się tylko: Jak duży serwer musi mieć NetSprint aby kopie też innych stron z internetu umieścić na swoim serwerze? 

Brawo NetSprint. Tą wyszukiwarkę chciałbym wspierać ze wszystkich sił  za osiągnięcia jakie jej specjaliści w tak krótkim czasie zdołali osiągnąć. Po drugie lubię co polskie. Uważam też, że polscy programiści i specjaliści są najlepsi na całym świecie lecz są za mało opłacani i szanowani.

Dostęp do  NetSprint można znaleźć również w bardzo przydatnym kompakcie wyszukiwarek InfoSeek.

Waldemar Wietrzykowski

 

  1  2  3  4  5  6  7  8 

Autorzy: Redakcja strony, tekst i rysunki czarno-białe: Waldemar Wietrzykowski, rysunki kolorowe: Roman Wietrzykowski - lat 12