OCRS

Komputerowy system rejestracji korespondencji dla  urzędów, instytucji i przedsiębiorstw  
     
 

 

 
 

   Logowanie do programu


Przed rozpoczęciem pracy użytkownik musi się zalogować do bazy danych przez podanie "Nazwy użytkownika" i "Hasła". Jeżeli baza danych jest podzielona na mniejsze bazy, to przed wpisaniem nazwy użytkownika i hasła należy wybrać jeszcze nazwę bazy danych (Często dla zwiększenia szybkości dostępu do danych, dane mogą być grupowane w kilku bazach danych).

Nazwę bazy danych oraz nazwę użytkownika i przydzielone mu hasło ustala Administrator!

Na dole okienka logowania znajduje się przycisk "Aktualizacja", który umożliwia aktualizację wersji programu do najnowszej. Jeżeli aktualizacja jest niemożliwa to oznacza, że nie ma nowszej wersji lub nowa wersja zostanie dostarczona bezpośrednio przez informatyka.

W polu tuż pod klawiszem "OK" pojawiają się informacje przeznaczone dla użytkownika, dostarczane przez system informacji "Info-Web". Informacje takie mogą pojawić się w momencie pierwszego, w danym dniu, uruchomieniu programu. Użytkownik może też otrzymać komunikaty informujące, z jakiej przyczyny logowanie się nie powiodło.

Przed zalogowaniem się do bazy danych przeprowadzany jest test na połączenie z serwerem. Jeżeli łączność jest niemożliwa pojawia się okienko:

Przyczyny braku połączenia z serwerem przedstawiono na poniższym rysunku:

Jeżeli nastąpiło zalogowanie, przechodzimy do kolejnego okienka - wyboru danych.

[OCRS]  [Przykład]  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10