net3plus  Wiadomości

 
 

10 październik 2008

 
 

Wrocławski zespół muzyczny "Obelisk"

Najpierw był pomysł, potem poszukiwanie chętnych, aż w końcu wspólna realizacja swoich marzeń i pomysłów muzycznych. Zaczynali od zera. Wszystko we własnym zakresie, własną inwencją i wysiłkiem. Tworzyli swój własny styl. Teraz mają już swoich fanów. 

Pierwszy pomysł o wspólnym graniu narodził się w głowach Romana i Dakkona w maju 2006 r., gdy przechadzali się w pobliżu boiska szkolnego, jeszcze w gimnazjum. Postanowili, że zaczną grać, choć nie wiedzieli jeszcze, jak to zorganizować. Obecnie Roman studiuje historię na Uniwersytecie Wrocławskim.  

Wkrótce do tworzonego zespołu muzycznego dołączył  Tomasz, starszy brat Romana, absolwent Szkoły Muzycznej im. Grażyny Bacewicz  we Wrocławiu. Jego nabyte w szkole zdolności gry na gitarze bardzo się przydały. Dodatkowe zdolności muzyczne Tomasz nabywał w Diecezjalnym Studium Organistowskim we Wrocławiu. Obecnie studiuje muzykologię na Uniwersytecie Wrocławskim.  

Po kilku miesiącach intensywnych prób oraz nauki gry na instrumentach, mieli na koncie już kilka utworów (teraz mają ich już wiele). Dopracowane utwory nagrywają obecnie w profesjonalnym studiu nagrań. Pierwsza nagrana w całości, choć jeszcze na gitarę akustyczną, piosenka nosiła tytuł "Pieśń pozostaje Nagonasienna". Była dedykowana koledze z gimnazjum - Sośnie. 

Zanim ostatecznie wykrystalizowała się nazwa zespołu "Obelik", zespół początkowo występował pod innymi nazwami. Pierwsza nazwa to "Desperaci", która doskonale odzwierciedlała nastroje panujące wówczas w zespole. Największy przełom przypadł na okres powakacyjny, był to rok 2007, gdzie poznali Marcina, który stał się managerem zespołu oraz perkusistę Grzecha i basistę Olka. Zespół korzystał wówczas z salki nagrań, do bardziej konkretnych prób i ćwiczeń muzycznych. W tym właśnie czasie zespól przyjął nazwę "Obelisk" i zaczął prace nad nowym ukierunkowanym stylem muzycznym. Do zespołu dołączył też trzeci brat Romana - Łukasz (obecnie uczeń liceum ogólnokształcącego we Wrocławiu). 

Aktualny skład zespołu tworzą: Dakkon (Łukasz Babś) - solista oraz trzej bracia: Roman Wietrzykowski - basista, Tomasz Wietrzykowski - gitarzysta i Grubcze (Łukasz Wietrzykowski) - perkusista.  Zespół posiada już dojrzalszy styl muzyczny. 

Zobacz też

 
 

 
 

 © 2008 net3plus